niedziela, styczeń 17, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym i wprowadzonymi przez dyrekcję WSS Nr 2 obostrzeniami na terenie tamtejszej jednostki ochrony zdrowia, Msza św. będzie od tej pory w niedzielę o 7.00 tylko dla personelu szpitala. Pozostałe intencje mszalne będą odprawiane w dalszym ciągu w naszym kościele. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła na żywo: TUTAJ.

1820202805spowza

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgiczne-go. W tym okresie wspominamy misterium Chrystusa w całej jego pełni.
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Od poniedziałku do soboty o 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W tym tygodniu obchodzimy trzeci piątek miesiąca poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Mszę św. o 17.30 odprawimy do Bożego Miłosierdzia.
 • W bieżącym roku, ze względu na panującą pandemię i obostrzenia, nie będzie odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie. Natomiast zapraszamy wszystkich (po jednym przedstawicielu z rodziny) do 2 lutego 2021r. o 18.15 (w soboty i niedziele o 18.30) na Msze św. z prośbą o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców danej trasy kolędowej. Każdy jej uczestnik dla swojej rodziny otrzyma poświęconą kredę, pojemnik z wodą święconą, tekst błogosławieństwa domu/mieszkania, aby móc samemu pobłogosławić swoje miejsce zamieszkania. Proponujemy, żeby błogosławieństwo domu zakończyć uroczystą kolacją. Prosimy również o zorientowanie się, czy wśród sąsiadów są osoby starsze, schorowane, przebywające na kwarantannie i zapytanie ich o chęć zabrania dla nich zestawów kolędowych. Msze św. kolędowe będą transmitowane internetowo. Rodziny, które dopiero zamieszkały w naszej parafii i chcą pobłogosławić swój dom lub mieszkanie, prosimy o kontakt z kapłanem, aby zaprosić go i ustalić termin wizyty duszpasterskiej. Plan tych Mszy św. jest umieszczony w gablotkach, gazetce parafialnej „Blask Krzyża” oraz na stronie internetowej.
 • Ze względu na obowiązujące obostrzenia w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 45 osób. Do kościoła mogą wejść tylko osoby z karteczkami, które są wyłożone na stolikach przy wejściach. Prosimy również o zachowanie dystansu od innych osób i zakrywanie ust i nosa maseczką.
 • W obecnej sytuacji obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane, szczególnie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.
 • Przyjmujemy jeszcze rezerwacje intencji na rok 2021. Prosimy je zgłaszasz przede wszystkim e-mailowo lub telefonicznie oraz w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
 • Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Arcybiskupa zawieszone są spotkania wszystkich grup parafialnych. Nie ma również spotkań dla przygotowujących się do bierzmowania oraz rodziców dzieci komunijnych.
 • Jest możliwość normalnej spowiedzi w konfesjonale. Osoby, które wolałyby przystąpić do spowiedzi w innym pomieszczeniu, prosimy o powiadomienie spowiednika.
 • Dziękujemy za wszelką pomoc i ofiary złożone w minionym tygodniu na remonty i inwestycje w naszym kościele. Dziękujemy również za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać mężczyznom za pomoc w rozebraniu elementów „żywej” szopki. Kolekta niedzielna za tydzień będzie przeznaczona na archidiecezję.
 • W związku z trwającym nadal zagrożeniem epidemicznym i wprowadzonymi przez dyrekcję WSS Nr 2 obostrzeniami na terenie tamtejszej jednostki ochrony zdrowia, Msza św. jest sprawowana w szpitalu w niedzielę o 7.00 oraz w sobotę o 19.00 tylko dla personelu szpitala. Pozostałe intencje mszalne będą odprawiane w dalszym ciągu w naszym kościele.
 • Przy pojemniku na ubrania jest wystawiony pojemnik, do którego można składać plastikowe zakrętki. Dochód z ich zbycia jest przeznaczony na wsparcie Fundacji IMPULS.